İletişim

*
*
*
Sıkça Sorulan Sorular
Süper KPSS Genel Kültür Seti Neden Çarşaf Boy Sayfalarda Hazırlandı?

Amaç : 1 konuyu 1 sayfada bitirebilmek. Ve konuyu bütün olarak görme imkanını sağlamak. Konuyu bütün olarak görmek; daha iyi anlamanıza ve olaylar veya kavramlar arasındaki bağlantıyı daha kolay kurabilmenize olanak sağlar. Örneğin: Tarih Milli Mücadele Hazırlık Dönemi konusu Sağ ve Sol sayfalarda olacak şekilde sayfalar dizayn edildi. Olayların sıralanışını ve tarihsel kronolojiyi bir bütün olarak görebilmeniz aklınızda kalmasını son derece kolaylaştırır. Eğer küçük boy sayfalar kullanılsaydı sayfalarca bir kaynak olurdu ki bu konuların çalışılmasını zorlaştırır.  Aynı zamanda bu kaynakta bir konu anlatım kitabından farksız olurdu. Çarşaf Boy özetler sizi hedefinize pratik  ve kolay bir şekilde ulaştırır.

Kodlama Sistemi Nedir? Hatırlamayı nasıl kolaylaştırır?

Konularda yer alan önemli bilgileri birbiri ile ilişkilendirip belli bir kelime oluşturulup, o kelime üzerinden bilginin kolay hatırlanmasını sağlanır. Aşağıdaki örneği incelediğinizde daha iyi anlamış olacaksınız. 

Mesela Tarih dersi için bir örnek verecek olursak. Halifeliğin kaldırıldığı gün bir çok değişiklik yapılmıştır. Bu değişiklikleri aşağıdaki gibi bir kodlarsak bu değişiklikler bir daha unutmayacağınız şekilde aklınızda kalır. Örnekte görüldüğü gibi şifrede
 Halife kelimesi ve TEŞrif kelimesinde kırmızı renkte olan harfler bu tarihte yapılan 4 inkılap için size ipuçlarını veriyor.

3 Mart 1924 
Halifeliğin Kaldırılması
Tevhid-i Tedrisat (Öğretimin birleştirilmesi) kanunu kabul edilirken;
Erkan-ı Harbiye vekaleti (Savaş bakanlığı) ile
Şeriye ve evkaf vekaleti (Din işleri bakanlığı – Kanunların şeraite uygun olup olmadığına karar veren bir bakanlıktı)kaldırılmıştır.

Halifeliğin kaldırılmasıyla beraber çıkan kanunlar
 Şifre: Halife yurt dışına TEŞrif etti.

Ben kodlama sistemini kullanmak istemiyorum. Bu özetler bana bir yarar sağlar mı?

Kodlama özetlerimizin ek özelliğidir. Çalışırken kodlama ile uğraşmak istemeyenler bu kısımları dikkate almadan da okuyabilirler. Sette sayfalar her çalışma stiline göre dizayn edilmiştir. Kodlama farklı bir punto ile yazılmıştır ki tercihen kullanılsın.

Ben KPSS'ye zaten birçok kaynaktan çalışıyorum bu özetlerin bana faydası olur mu?

Bir çok kaynaktan çalışmanın avantajı olduğu gibi dezavantajları da vardır. Farklı  kaynaklardan devamlı çalışamazsınız. Yani bir yerden sonra kafanız karışır,zamanla öğrendiklerinizi unutursunuz. Geri dönüşlerde konu pekiştirmek daha da zorlaşır ve tüm bunlar çok zamanınızı alır. Bu yüzden elinizin altında devamlı başvuracağınız tek bir not olması işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.